Батькам майбутніх першокласників
    2012 рік став особливим для загальноосвітніх навчальних закладів. Це початок серйозних перетворень в українській освіті. Внесено зміни до Закону України "Про дошкільну освіту". Передшкільна освіта стала обов'язковою для п'ятирічних дітей. Для їх навчання затверджено програму "Впевнений старт". Історичною подією для шкільництва України є затвердження нового Державного стандарту початкової освіти, основними перевагами якого є компетентнісне спрямування освіти молодших школярів, можливість, починаючи з 1-ого класу, вивчати іноземну мову, а вже з другого класу - опановувати інформаційно-комунікаційні технології.

Як же по-справжньому готувати дітей до школи?
Читайте на сайті: 
http://www.osvita.org.ua/articles/1035.html
Що читати українським молодим батькам?
   
"Друг читача" радить!
http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/17532/


Школа батьківства


Бібліотечна «Школа батьківства» широко відчиняє двері для всіх, хто зацікавлений проблемами виховання і здоровя дітей, проблемами сімї.
Зустріч молодих мам відбулась 26 листопада у читальній залі районної бібліотеки.
Для них працівники бібліотеки підготували цікаві відео-поради: «Конфлікт у сімї»; «Не можу бути строгою з дитиною»; «Соромити дитину шкідливо», та інші. Було проведено також  бліц-опитування «Відео-консультації на прохання батьків».







Для наших користувачів - молодих батьків!


Пропонуємо цікаві інтернет-ресурси!

http://twins.cpm.ru -  “Близнюки” - Клуб для батьків. Фотоальбом, поради з виховання, підготовка до пологів, статті психологів.
http://www.7ya.ru -    Сайт "7Я". Усе про дітей, побут і родинне дозвілля.
http://www.7ya.ru/conf/conf- Teenagers.htm - Конференція мам і татусів стане в нагоді тим, чиї діти стоять на порозі зрілості.
http://www.babymania.ru/parent/proficlub.htm -  “Бебі-Манія” - Клуб професійних батьків.
http://www.ed.gov/pubs/parents/internet/index.html -  Батьківський гід по Інтернету, англійською мовою.
http://www.medicinform.net/deti -  Клуб молодих батьків. Популярні статті, поради фахівців.
http://www.mirdetstva.ru/mam -    “Світ дитинства” - клуб майбутніх батьків.
http://www.moy-malish.ru -    Клуб майбутніх батьків “Мій малюк”. Курс підготовки до щасливого батьківства, поради фахівців.
http://www.rodclub.newmail.ru -   "Батьківський клуб" широко відчиняє віртуальні двері для всіх, хто зацікавлений проблемами виховання і здоров'я дітей, освіта та розвиток творчих здібностей. Рубрика "Діти і звірі" допоможе знайти рішення тим, хто стоїть перед важкою дилемою щастя від спілкування з домашнім улюбленцем і зайвим клопотом.
http://www.rojdestvo.ru/data/mnews/news-250106-2.shtml -    Сімейний клуб “Різдво”. Підготовка до пологів, дитинство, заняття з дітьми, курси для батьків, допомога фахівців та багато цікавого.
http://www.screen.ru/dolphin –   Сімейний клуб “Дельфін”. Центр м'яких родів, роди у воді, допомога при народженні і вихованні, спеціальні вправи для вагітних, курс психологічного тренінгу.
http://www.virastayka.ru –    “Виростай-ка!” Сімейний портал для батьків. Відповіді на питання, пов'язані з лікуванням, навчанням, вихованням і харчуванням дітей.

ІІ-й Закарпатський фестиваль свідомого батьківства пройшов в Ужгороді

Проведи вихідні у колі родини
          З 5 по 7 жовтня в Ужгороді відбулося свято - II-й Закарпатський Фестиваль Свідомого батьківства під гаслом «Проведи вихідні у колі родини!». Цьогорічний захід відбувався за підтримки Управління у справах молоді та спорту Закарпатської ОДА, Управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради, Управління освіти Ужгородської міської ради.
          За три дні ужгородці мали можливість відвідувати жіночі консультації №1(вул. Другетів, 79) та №2( вул. 8-го Березня, 30)- лекції («Молочні ріки» - О.Бабіля), консультації для вагітних і лікарів (Н.Братасюк, А.Бізіля); кабінети психологічного консультування (В.Васьковська) по вул. Фединця,7; психологічні центри розвитку«Абетка для дітей» (А.Шах) - вул. Швабська, 25\а; психологічні консультації та тренінги в центрі медико-психологічної адаптації «Здоров’я народу» (С.Фурсова) - вул. Минайська, 27 та центрі Позитивної психотерапії. Всі консультації були безкоштовними.
        Мета фестивалю - привернути увагу до найдорожчого в життi – наших родин. Такi заходи сприяють поважному ставленню до особистостi дитини, дають розуміння про те, що таке усвідомлене та відповідальне батьківство та коли і як до нього готуватися.      Спілка психотерапевтів привертає увагу самих батьків до проблеми психічного здоров’я власних родин. Тривожно-депресивні розлади стали сьогодні буденністю, з якою стикаються лікарі, психологи, педагоги. Суїцидальна поведінка підлітків вже нікого не дивує. Дитяча агресія вражає жорстокістю. Всі ці проблеми беруть початок в сім’ї в невирішених проблемах дорослих. Можливо, профілактикою подібних соціально-психологічних проблем можуть стати подібні Фестивалі, коли всі зацікавлені мають можливість відвідати психологічні центри та кабінети для отримання безкоштовних консультацій у фахівців та змістовно провести час разом. Тож, до психологів і психотерапевтів можна звертатися не лише в кризові моменти життя, а й з питань особистісного росту, емоційного розвитку, психологічної діагностики.
       Сподіваємось, що Свято Батьківства стане традиційним в нашому регіоні та з кожним роком буде привертати увагу все більшої кількості родин.



"Розуміючи минуле - плануємо майбутнє!"


     Такий девіз цьогорічного Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, який проводиться у 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Тиждень підтримки грудного вигодовування був задуманий як стратегічний метод підтримки грудного вигодовування, пожвавлення і відновлення загубленої практики годування грудьми.
     Цій темі була присвячена зустріч в рамках «Школи батьківства» у центральній  районній бібліотеці. Учасниками зустрічі були молоді мами з Обласного соціального центру матері та дитини в м. Перечині (директор Л. Ф.Зінченко) – Кунєва Людмила, Гога Крістіна, Готра Вікторія, Друляк Ольга і Гога Ліда. Молоді мами переглянули відеосюжети про проведення акції за грудне вигодовування у Львові, про фотовиставку до Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування у Закарпатській ОДА, поспілкувалися з працівниками бібліотеки.





Принцип виховання дітей (Анкета-тест для батьків)


За результатами відповідей на цю анкету можна визначити, чи вірно вибраний принцип виховання дітей.
Чи можете ви:
1. У будь-який момент залишити всі свої справи і зайнятися дитиною?
2. Порадитися з дитиною, не дивлячись на її вік?
3. Признатися дитині в помилці, здійсненій по відношенню до нього?
4. Вибачитися перед дитиною у випадку, якщо ви не мали рації?
5. Опанувати себе і зберегти самовладання, навіть якщо вчинок дитини вивів вас з себе?
6. Поставити себе на місце дитини?
7. Повірити хоч би на хвилинку, що ви добра фея або прекрасний принц?
8. Розповісти дитині повчальний випадок з дитинства, що представляє вас в невигідному світлі?
9. Завжди утриматися від слів і виразів, які можуть ранити дитину?
10. Пообіцяти дитині виконати її бажання за хорошу поведінку?
11. Виділити дитині один день, коли вона може робити, що хоче, а ви при цьому ні в що не втручаєтеся?
12. Не прореагувати, якщо ваше дитя ударило, штовхнуло або незаслужено образило вашу дитину?
13. Встояти проти сліз, капризів, прохань, якщо відомо, що це примха?

Варіанти відповідей:
а) можу і завжди так поступаю - 3 бали;
б) можу, але не завжди так поступаю - 2 бали;
в) не можу - 1 бал.

От 30 балів до 39 балів - ви дотримуєтеся правильних принципів виховання.
От 16 до 30 балів - ваш метод виховання - батіг і пряник.
Менше 16 балів - у вас немає педагогічних навиків і бажання виховувати дитину.

Центр розвитку родини "Калейдоскоп"
http://www.kaleydoskop.org.ua/

м. Ужгород, вул. Швабська, 43


Центр «Калейдоскоп»  це унікальна команда закоханих у свою справу фахівців по роботі з сім'єю і об'єднання щасливих дітей і дбайливих батьків, які приходять до нас щодня. А об'єднують його членів загальні турботи, устремління, почуття єднання сім'ї та радість спілкування однодумців. У своїй роботі ми спираємося на сучасні наукові погляди на ведення вагітності та пологів, виховання і розвитку дітей від народження до школи, які поєднували б батьківське, сімейне виховання та досвід професіоналів. І найголовніше в нашій роботі  те, що ми любимо її, любимо дітей, любимо і мам, і тат, і бабусь, і дідусів, і ця любов взаємна. Наше тверде переконання батьками не народжуються, а стають! Для дитини немає людини важливіше, ніж тато чи мама. Ви – його перший і найголовніший вчитель.
Ніхто ніколи не зможе вплинути на життя маленької людини сильніше, ніж його батьки, і тому від вас буде потрібна вся любов, вся енергія і всі терпіння, на які ви тільки здатні. Вкладаючи ці почуття, ви зрозумієте, що немає більш важкої і цікавої справи, ніж виховання дітей.
Батьківство – це відповідальна, важка, але дуже важлива робота, якої не навчають в школах і університетах.
Дехто вважає, що вона погано оплачується, не завжди приносить задоволення, забирає величезну кількість сил і часу і ніколи не може бути доведена до кінця. І, тим не менш, це дивовижна робота!
Навряд чи можна знайти батьків, які ніколи не зазнають труднощів з дітьми. У кожного бувають хвилини, коли він починає сумніватися в правильності своїх вчинків і потребує допомоги і поради.
Заняття в Центрі розвитку родини «Калейдоскоп» допоможуть Вам стати свідомими, щасливими батьками. Програми Центру побудовані таким чином, щоб охопити всі питання, що стосуються вагітності, пологів, догляду за малюком першого року життя, виховання та розвитку вашого малюка від народження до школи.





Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування


          Всесвітній тиждень грудного вигодовування – це щорічна міжнародна акція, що проводиться в більшості країн світу в перший тиждень серпня. Ініціатором акції є неурядова міжнародна організація Всесвітній Альянс за грудне вигодовування (WABA).    
          Цьогорічне гасло Всесвітнього тижня: «Розуміючи минуле – плануємо майбутнє!».
За даними державної доповіді ЮНІСЕФ щорічно у світі народжуються понад 130 млн. немовлят і тільки 32,6% з них знаходяться виключно на грудному вигодовуванні в перші 6 місяців життя.
Грудне вигодовування – це турбота всього суспільства, адже годування грудьми є колосальним чинником підтримки здоров’я нації, та, відповідно, його добробуту і успіху.
Дослідження світової медичної науки доводять, що найкращим способом годування новонароджених є початок грудного вигодовування упродовж перших 30 хвилин життя, далі до 6 місяців та продовження грудного вигодовування до двох років та більше.
Грудне вигодовування сприяє зниженню дитячої смертності та покращенню психологічного стану матерів.
Значному покращенню ситуації щодо грудного вигодовування в Україні сприяло надання родопомічним, а також дитячим лікувально-профілактичним закладам статусу «Лікарні, доброзичливої до дитини». Найбільша кількість сертифікованих «Лікарень, доброзичливих до дитини» діє сьогодні у Дніпропетровській області (79), Львівській (29), Донецькій (26) областях. Рівень виключно грудного вигодовування до 6 місяців в Україні становить 56,8%.

Обіймайте свою дитину!

Психологами доведено, що потреба дитини в любові одна з фундаментальних людських потреб. Її задоволення умова нормального розвитку дитини.
          Відомий сімейний терапевт Вірджинія Сатир рекомендує обіймати дитину кілька разів в день. Вона вважає, що 4 обійми абсолютно потрібні кожному просто для виживання, а для хорошого самопочуття треба не менше 8 обіймів в день! Для того, щоб дитина розвивалася інтелектуально 12 разів на день! Дитина повинна знати, що батьки її завжди зрозуміють і приймуть, що б з нею не сталося. Це живить її емоційно, допомагаючи психологічно розвиватися. Якщо ж вона не отримує належних знаків, то з'являються відхилення в поведінці, а то і нервово-психічні захворювання. Виявляється, дітям, та і взагалі будь-якому дорослому потрібні обійми для того, щоб відчути свою потрібність.



Вірджинія Сатир (1916-1988) американський психолог. Народилася у Вісконсині 26 червня 1916 р. Отримала освіту в університеті Вінсконсін (ступінь бакалавра). У 1942 р. отримала ступінь магістра психології. Займалася приватною психотерапевтичною практикою. З 1955 по 1958 р. брала участь у програмі психології сім'ї Інституту психіатрії штату Іллінойс, потім працювала в Каліфорнійському науково-дослідному інституті психіатрії в Пало Альто. З 1973 р. професор університетів Вінсконсін і Чикаго. Однією з перших звернулася до дослідження проблеми психології сім'ї та сімейної терапії.

Сімейне читання. Читайте дітям, читайте разом з дітьми.


Існує багато трактувань поняття публічна бібліотека. Одним із найпростіших і найбільш точних, на наш погляд, є: «Публічна бібліотека – це місце куди людина вповзає дитиною і залишається на все життя». Але як зробити так, щоб бібліотека стала привабливою для дітей, а їхні батьки зрозуміли, яким гарним партнером може стати бібліотека  для успішного розвитку їхньої дитини? Публічна бібліотека пропагує загальнолюдські цінності, зосереджуючи значну увагу на проблемах сім’ї, пошуках шляхів співробітництва з родинами, вдосконаленні виховних можливостей батьків.
Родина й книга – тема глибока й багатогранна. Відроджуючи традиції читання в сім’ї, ми сподіваємося, що нове покоління читачів, коли стане батьками, буде спроможне самостійно залучати своїх дітей до читання. Поєднання зусиль бібліотекарів, батьків і дітей в організації спільного сімейного читання є конче необхідним. Саме батькам у такому читанні належить вирішальна роль. Це вони повинні пройти з дитиною довгий шлях саморозвитку і морального вдосконалення.
Відсутність зв'язку з книгою у ранньому віці не можна компенсувати в майбутньому. Маленький читач тільки вступає в життя, у нього ще немає достатнього досвіду, і тому книга для нього – це невичерпне джерело знань. Саме книги, прочитані в дитинстві, часто запам'ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, на світосприймання, виробляють певні норми поведінки. Ось чому важливо правильно організувати дитяче читання, направити його так, щоб дитина не розгубилася в безмежному книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало звичним, і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям.
Батьки, використовуючи книгу, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.
Ось чому всі ми повинні розуміти, що тільки бібліотека та батьки спільними зусиллями зможуть відродити традиції сімейного читання, що стане запорукою успішності дітей, надасть їм можливість долучитися до світових книжкових скарбів, що зберігає  бібліотека.




Сімейне читання у бібліотеці (Школа батьківства "Сім'я від А до Я")

Мати – символ добра і любові


10 травня в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено  круглий стіл, присвячений Дню Матері. Учасники – заступник голови Перечинської районної державної адміністрації  Кравчук О. І.; голова Перечинської міської ради Гуранич М. І.; керуюча справами виконавчого комітету міської ради Годована В. М.; директор Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Країло Т. В.; спеціалісти центру Сенченко Алла і Пузяк Наталія.

Присутні із захопленням слухали виступ мами-вихователя дитячого будинку сімейного типу з с. Порошково Грамма Марини Йосипівни, яка разом з чоловіком   виховують 11 прийомних дітей. Вона розказала про свою сім’ю, присутні подивилися їх сімейні фото. Від імені районної державної адміністрації Марині Йосипівній  подяку вручила заступник голови районної державної адміністрації  Кравчук О. І.

Учасниками круглого столу були також багатодітна мама прийомної сім’ї з        м. Перечин Гапак Мар’яна Йосипівна і молоді мами з Обласного соціального центру  матері та дитини в м. Перечин.

Працівники бібліотеки провели для учасників зустрічі літературну композицію «Берегиня роду і народу», підготували книжкову виставку «Мати – символ добра на землі».

Вшанували учасники круглого столу пам'ять матері-героїні Олександри Деревської, яка виховала 48 дітей і 110-річчя з дня народження якої ми відзначаємо на державному рівні у травні.

Про видатну жінку, яка своїм прикладом показала, як на ідеалах добра, людяності, милосердя, любові до праці та поваги до суспільства можливо виховати стільки дітей, розказала спеціаліст районного центру соціальних служб для сімї, дітей та  молоді Сенченко Алла.




Дитина - Родина - Україна

      
   Символічно, що ці слова римуються. Сім'я - одна з найдавніших форм спільності людей. Вона виникла раніше, ніж нації, держави, ще за часів первісного суспільства. Саме сім'я була, є і, мабуть, завжди буде найважливішим середовищем формування та розвитку особистості, яке відповідає не тільки за соціальне відтворення населення, а й за відтворення певного способу його життя.
         Сім'ю визнано у міжнародному співтоваристві найкращою умовою для виживання, захисту і розвитку дітей, основним осередком суспільства, природним середовищем для людини. 

Пам'ятка для батьків


·        Прийміть дитину такою, яка вона є за статтю/ за зовнішнім виглядом.
·        Пам΄ятайте про високу потребу сина чи доньки у вашій любові, адже в цей час найбільше розвиваються емоції та довіра до людей.
·        Не залишайте дитину надовго саму.
·        Не передавайте її родичам, як естафету.
·        Частіше грайтеся з малюком, займайтеся з ним його улюбленою справою.
·        Проявляйте співчуття, розуміння його проблем, готовність допомогти.
·        Не демонструйте надмірну тривогу з приводу його емоційної нестійкості.
·        Звільніться від надмірної опіки та контролю за дитиною.
·        Будьте гнучкими й безпосередніми в спілкуванні.
·        Визнавайте у присутності дитини свої помилки.
·        Не підсилюйте штучно вимоги до її поведінки та діяльності.
·        Надавайте дошкільникові право на вибір, учіть його реалізовувати це право.
·        Не зловживайте своїми оцінними судженнями, привчайте дитину до вироблення самооцінки.
·        Своєчасно помічайте появу дискомфорту, емоційного неблагополуччя.
·        З'ясуйте причини появи тривожних симптомів.
·        Внесіть корективи у взаємодію із сином (донькою).

Батьківські зустрічі у бібліотеці

          У центральній районній бібліотеці проведено зустріч з молодими мамами, які проживають у Соціальному центрі матері та дитини в м. Перечин. Це заклад тимчасового проживання жінок на 7-9 місяці вагітності та матерів із дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов'язку.





День батька в Україні


Дата відзначення – третя неділя вересня. З пропозицією введення цього дня в Україні виступили представники МГО «Міжнародний Центр Батьківства», започаткувавши у жовтні 2006 р. Громадську ініціативу «День Батька». В рамках цієї ініціативи було зібрано 10 000 підписів від громадян під листом до Президента України з пропозицією ввести День Батька на державному рівні. Також 2007 року було проведено у Львові, Кіровограді та Дніпропетровську регіональні громадські форуми представників державних, громадських і релігійних організацій «Роль чоловіка як батька в сім’ї та суспільстві». 18 вересня 2008 року за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту — Перший всеукраїнський громадський форум у Києві в Жовтневому палаці. В форумі взяли участь близько 500 учасників від 57 громадських організацій, 23 представники малого та середнього бізнесу, 18 релігійних організацій та об’єднань, 12 представників ЗМІ. На форумах учасники обговорювали ідеологічну складову наявності такого свята. Було визнано, що для українського суспільства важливо повернутися до моделі доброго батька, що: відповідає за збереження життя дитини від її зачаття; у партнерстві з мамою бере активну участь у вихованні; забезпечує сім’ю матеріально, але у такий спосіб, щоби був час на розвиток здорових стосунків в сім’ї; виховує дітей на засадах високої моралі своїм особистим прикладом.
Ідея введення Дня Батька була широко підтримана громадськістю і висвітлена в ЗМІ. Того ж 2008 року МУСМС у співпраці з громадськістю підготувало проект указу Президента України «Про день батька», що було схвалено Гуманітарним урядовим комітетом при Кабінеті Міністрів України. В грудні 2008 року КМУ, посилаючись на фінансову кризу, відклав ухвалення рішення з ряду указів до покращення економічної ситуації в країні. Серед них був і згаданий указ.
Враховуючи ситуацію, за ініціативою МГО «Міжнародний Центр Батьківства», від імені представників громадських і релігійних організацій учасників Першого всеукраїнського форуму, Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства, 18 вересня 2009 року під час прес-конференції в УНІАН, оголосив третю неділю вересня Всенародним Днем Батька в Україні.

Міжнародний центр батьківства


UAfathers.com - це унікальний ресурс для будь-якого чоловіка, який хоче бути кращим татом для своїх дітей. Ресурс створений Міжнародним Центром Батьківства (МЦБ) і пропонує досвід батьків з різних країн, результати досліджень в області батьківства, матеріали семінарів та тренінгів, практичні поради та багато іншого, що допоможе чоловікам покращити стосунки з дітьми і внуками.
          Заснований в 2003 р. ініціативною групою на чолі з Олександром Марченко Міжнародний Центр Батьківства має бачення, яке полягає в тому, щоб кожна дитина мала радість, любов, турботу і благополуччя через батька, залученого в його життя.