Блог Перечинської центральної районної бібліотеки м.Перечин вул. Ужгородська, 20
7 важливих правил сімейного етикету: чому не навчили у школі
Сім'я - це сенс нашого життя, та рушійна сила, яка змушує нас ставити перед собою цілі і досягати їх. Те, заради чого ми стаємо краще, вдосконалюємося і розвиваємося, це люди, які люблять нас, і яких любимо ми. Чому ж деколи відносини усередині сім'ї складаються так непросто? Швидше за все, причина в тому, що ми, свідомо чи ні, ігноруємо таке поняття як сімейний етикет. Незважаючи на те, що в школі у кожного з нас був предмет «Етика сімейного життя», навряд чи хтось виніс щось корисне для себе з цих смішних і «не важливих» уроків. Тільки з віком і досвідом розумієш, що без деяких моральних принципів, цінностей та елементарної етики буває дуже складно ужитися на одній території кільком людям, особливо, якщо ці люди належать до різних поколінь і між ними лежить прірва міжстатевого нерозуміння. Давайте, будучи в свідомому віці, в здоровому розумі й твердій пам'яті повторимо те, що сприймали, як демагогію занудних вчителів, а саме - правила сімейного етикету.
Без поваги взагалі неможливе співіснування людей. Такі прості постулати: поважати думку іншої людини, лояльно ставитися до звичок, враховувати смаки і витримувати особистий простір всіх членів сім'ї, здаються чимось непотрібним? Якщо дотримуватися тільки цих кількох пунктів, конфліктних ситуацій стане в рази менше. Це так просто бути ввічливим, тактовним, уважним і турботливим зі сторонніми, але ми чомусь забуваємо, що все це, перш за все, необхідно нашим домочадцям, особливо старшому поколінню. Чомусь виходить з моди повага до старших, послух їм. Все рідше ми прислухаємося до літніх людей, нехтуючи їхнім життєвим досвідом і їх мудрістю. А можливо, це є однією з основних причин почастішання розпаду шлюбів. Взаємоповага, як найважливіша складова сімейного етикету, дозволяє поліпшити взаєморозуміння, спрощує спільне проживання всіх членів сім'ї. Це не прості правила поведінки, а досвід і мудрість багатьох поколінь.
Чоловік і дружина зобов'язані вирішувати свої проблеми самі. Вони ні в якому випадку не повинні скаржитися батькам. А батьки, в свою чергу, не повинні втручатися в особисте життя своїх дітей. Потрібно розуміти, що негатив і недовіра руйнує сім'ю - це приносить багато болю і страждань усім членам родини. Також зовсім не доречно виносити на обговорення сторонніх осіб суто сімейні питання та проблеми. У цьому випадку варто пам'ятати, що рідні та близькі щиро бажають вам щастя і діють тільки з кращих спонукань.
Психологи вважають, що для виховання дітей краще, якщо в одному будинку проживають відразу три покоління: бабусі і дідусі, тата й мами, діти. Але молоді батьки всіма силами прагнуть до самостійності і автономності, що не дивно, адже і свекруха, і теща повинні набратися терпіння і бути більш стриманими у своїх благих намірах і порадах. А як часто ви зустрічали тихих і скромних свекрух або тещ, які б ні в що не втручалися? Це рідкість, часто бабусі і дідусі намагаються контролювати життя молодої сім'ї і мимоволі порушують гармонію союзу. А адже це саме ті жінки в родині, які мудріші й досвідченіші. Бажаючи родині щастя та процвітання, вони повинні зберігати нейтралітет, не приймаючи сторону дочки або ж сина. Пам'ятайте, щастя сім'ї вашої дитини - це її особисті щастя і радість.
Підписатися на:
Дописи (Atom)